Sonda
Co zmienił byś w naszym sklepie ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kasy ONLINE

Kasy ONLINE - co to takiego?

Kasy fiskalne ONLINE to nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które będą wymagały podłączenia do sieci internetowej przewodowo (LAN) lub bezprzewodowo (WiFi, GPRS) dzięki czemu będą mogły komunikować się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Centralny Rejestr Kas (inaczej Repozytorium) będzie gromadzić szereg danych m. in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.


Od KIEDY?

Na mocy podpisanej 03.04.2019 przez Prezydenta RP Ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ustawy – Prawo o miarach wprowadza się na rynek nową kategorię urządzeń fiskalnych - ONLINE.

Zgodnie z zapisanym terminem ustawa wchodzi w życie z dniem 1 maja 2019.

Po 1 maja 2019 roku podatnicy będą mogli już kupować i stosować kasy ONLINE. Od tego dnia uruchomione zostanie Centralne Repozytorium Kas, z którym łączyć się będą nowe urządzenia fiskalne.Dla KOGO?

Ustawa wprowadza terminy instalacji urządzeń fiskalnych ONLINE dla poszczególnych grup podatników:

  • od 01. 01. 2020 r. dla świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy
    opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów. Sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych.

  • od 01. 01. 2021 r. dla świadczenia usług związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

  • od 01. 07. 2021 r. dla świadczenia usług fryzjerskich, kosmetycznych, kosmetologicznych, budowlanych,
    w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów, prawniczych, związanych z działalnością
    obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - wyłącznie w zakresie wstępu.

Odliczenie / Dofinansowanie

Ustawa przewiduje, że podatnicy, których obejmie obowiązek rejestracji sprzedaży za pomocą kas ONLINE
będą mogli skorzystać z odliczenia w wysokości maksymalnie 700 zł netto jednak nie więcej niż 90% wartości netto danego urządzenia (dot. to również podatników którzy zostaną zobligowani do wymiany
urządzeń na kasy ONLINE). Osoby, które instalują po raz pierwszy kasę rejestrującą również będą mogli skorzystać z takiego odliczenia pod warunkiem, że zainstalują kasę ONLINE.


Po 1 maja 2019 nie będzie możliwości uzyskania odliczenia przy zakupie urządzeń fiskalnych z kopią papierową i kopią elektroniczną.

Kasy z kopią elektroniczną - co z nimi?

Z dniem 31 grudnia 2022 roku wygasną homologacje dla kas z kopią elektroniczną, oznacza to że do tego dnia będzie można zakupić i ufiskalnić takie urządzenie, co więcej będzie można ich używać aż do zapełnienia ich pamięci fiskalnych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami którzy postarają się odpowiedzieć na Państwa pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości co do stosowania obecnych i przyszłych urządzeń fiskalnych.

502 308 655
697 602 077
32 242 18 42
32 242 05 21

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń fiskalnych ONLINE:

 

https://rtvwieczorek.pl/pl/c/Kasy-fiskalne-ONLINE/480

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl